Ana Đerek, Tin Srbić i Filip Ude plasirali su se u finala Svjetskog gimnastičkog kupa u Bakuu.
Ana Đerek, Tin Srbić i Filip Ude plasirali su se u finala Svjetskog gimnastičkog kupa u Bakuu nakon što su ostvarili odlične rezultate u današnjim kvalifikacijama svojih najjačih sprava Prvo ovosezonsko finale na svom prvom kupu u 2019. godini danas je izborila Ana Đerek. Đerek je u kvalifikacijama partera zauzela osmo mjesto s ocjenom 12.833 te će se u nedjelju boriti za odličja Svjetskog kupa na kojemu je prošle godine osvojila zlato. Prva je na parteru bila Talijanka Lara Mori (13.633). Na drugo se mjesto pozicionirala Amerikanka Jade Carey (13.600), dok je treća bila još jedna Talijanka - Vanessa Ferrari (13.533). Ana Đerek nastupila je i u kvalifikacijama grede gde se plasirala na 12. mjesto (11.700). Svoje drugo finale ove sezone izborio je ponajbolji hrvatski gimnastičar Tin Srbić. Tin je u kvalifikacijama preče osvojio visokih 14.400 bodova te zauzeo drugu poziciju. Prvi je bio Japanac Hidetaka Miyachi (14.566), dok se iza Tina, na trećem mjestu, pozicionirao Australac Mitchell Morgans (14.233). Preču je u Bakuu radio i naš, ponajprije konjaš, Filip Ude koji je zaradio 12.366 bodova te natjecanje na toj spravi završio kao 21. Za dobre vijesti zaslužna je njegova najjača sprava - konj s hvataljkama, na kojemu je Filip ostvario četvrti rezultat te se s ocjenom 14.566 plasirao u finale. Naš drugi konjaš Robert Seligman ovoga je puta bio nešto dalje od finala. Robert je za svoju vježbu ocjenjen s 12.900, što je danas bilo dovoljno za 22. mjesto. Prvo mjesto ove discipline osvojio je Japanac Kaito Imabayashi (14.866), drugo Švicarac Oliver Hegi (14.708), a treće Iranac Saeedreza Keikha (14.700).
Sva tri hrvatska finala Svjetskog kupa u Bakuu na rasporedu su u nedjelju.